تبلیغات
بدو بدو فییلتر شکن - 12 نکته افزایش سرعت + 8 نکته کاهش مصرف رم در فایرفاکس

جستجو

 

12 نکته افزایش سرعت + 8 نکته کاهش مصرف رم در فایرفاکس

پنجشنبه 15 مرداد 1388   09:57 ب.ظ


نوع مطلب : نرم افزار ،فایرفاکس از بهترین مرورگر های جهان و جزء سریع ترین مرورگر ها محسوب می شود . ولی تنها اشکال آن ، که در بسیاری از رایانه ها مشاهده می شود اشغال خیلی زیاد حافظه رم است که باعث کند شدن سیستم می شود در پایان این مطلب شما میتوانید در حدود 30 تا 40 درصد از حافظه مصرفی توسط فایرفاکس را کاهش دهید و حتی سرعت بارگزاری صفحات وب را نیز افزایش دهید.

.::  افزایش سرعت فایرفاکس ::.

12 . فایرفاکس معمولا برای باز کردن صفحات وب ابتدا درخواستی به سرور می فرستد و تا هنگامی که از طرف سرور جوابی ارسال نشود درخواست بعدی را ارسال نمی کند برای غیر فعال کردن این قابلیت ابتدا در قسمت آدرس بار عبارت about:config را تایپ کنید .

about-config

سپس بر روی  I’ll be careful , I promise کلیک کنید .

alert

اکنون در قسمت فیلتر عبارت network.http.pipelining را وارد کنید . و مقدار network.http.pipelining را از False به True تغییر دهید .

10-tip-ff-1

11 . در قسمت فیلتر عبارت network.http.proxy.pipelining را وارد کنید و مقدار network.http.proxy.pipelining را از False به True  تغییر دهید.

10-tip-ff-2

10 . عبارت network.http.pipelining.maxrequests را در قسمت فیلتر وارد نموده سپس با دوبار کلیک بر روی network.http.pipelining.maxrequests مقدار آن را از 4 به 8 تغیر دهید .

10-tip-ff-3

9 . در صفحه اصلی ( about : config ) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Boolean را انتخاب کنید ، نام مقدار جدید را  network.http.pipelining.firstrequest و مقدار آن را به True تغییر دهید .

10-tip-ff-4

8 . در صفحه اصلی ( about : config ) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را nglayout.initialpaint.delay و مقدار آن را به  صفر تغییر دهید .

10-tip-ff-5

7 . بارگزاری بعضی از صفحات وب زمان زیادی لازم دارد و فایرفاکس در هر 0.12 ثانیه اطلاعات را از سرور دریافت میکند و این باعث کندی در عملیات های فایرفاکس میشود برای غیرفعال کردن این قابلیت ( مانند مورد قبلی در صفحه اصلی ( about : config ) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را  content.notify.interval و مقدار آن را به 500000 تغییر دهید ( به تعداد صفر های عدد دقت کنید )

6 . ( همانند مورد 9 ) : در صفحه اصلی ( about : config ) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Boolean را انتخاب کنید ، نام مقدار جدید را  content.notify.ontimer و مقدار آن را به True تغییر دهید .

5 . هنگامی که شما برای مدتی از موس و یا کیبورد خود استفاده نمی کنید فایرفاکس مقداری از حافظه خود را به بارگزاری صفحات اختصاص می دهد برای بهتر کردن این قابلیت ( مانند مورد 8 ) : در صفحه اصلی ( about : config ) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را content.switch.threshold و مقدار آن را به  250000 تغییر دهید .

4 . در صفحات وب اجزای ناخواسته ای مانند پخش فایل های فلش وجود دارد که سرعت بارگزاری صفحات را کاهش می دهد برای حل این مشکل می توانید از افزونه  Flash Block برای فایرفاکس استفاده نمایید | دریافت افزونه .

3 . فایرفاکس در هنگام بارگزاری صفحات دارای عکس و اسکریپت های گوناگون مقداری از آن را در حافظه موقت ذخیره می کند که این کار باعث افزایش سرعت بارگزاری صفحات می شود اگر سیستم شما دارای رم بالایی است می توانید این قابلیت را در فایرفاکس تقویت کنید. برای این کار ( مانند مورد 8 )  :  در صفحه اصلی ( about : config ) و در فضای خالی آن راست کلیک کرده و از New گزینه Integer را انتخاب نمایید . نام مقدار جدید را browser.cache.memory.capacity و مقدار آن را به  65536 تغییر دهید . سپس برای کامل شدن فایرفاکس را ری استارت کنید .

2 . با استفاده از افزونه  FasterFox  می توانید تنظیمات زیادی از قبیل نوع اتصال ، تنظیمات حافظه و . . . را انجام دهید و عملکرد فایرفاکس خود را بهتر کنید | دریافت افزونه .

1 . آخرین نکته در افزایش سرعت فایرفاکس که اکثر کاربران با آشنا هستند استفاده از افزونه DownThemAll است که باعث افزایش سرعت دانلود فایل ها تا 400 درصد می شود در واقع با این افزونه بک نرم افزار مدیریت دانلود را در فایرفاکس خواهید داشت | دریافت افزونه .

.:: کاهش مصرف رم در فایرفاکس ::.

8 . یکی از نکاتی که در کاهش مصرف رم فایرفاکس دارد ری استارت کردن آن در هنگام بالا رفتن مقدار رم مصرفی است که باعث کاسته شدن از حافظه ای است که فایرفاکس در اختیار دارد .

7 . پاک کردن تاریخچه دانلود ها  : برای این کار به منوی Tools رفته و بر روی Option  کلیک کنید و با رفتن به برگه Privacy  تیک گزینه ی  Remember what I’ve Downloaded را بردارید .

tip-ff-6

6 .باز کردن فایل ها درون فایرفاکس باعث مصرف فضای زیادی  از رم می شود برای غیر فعال کردن ای قابلیت به منوی Tools رفته و بر روی Options کلیک کنید و بارفتن به برگه Applications با انتخاب نوع فایل گزینه Save File  را در مقابل هریک انتخاب کنید.

tip-ff-7

5 . یکی دیگر از عوامل موثر در میزان رم مصرفی به روز رسانی اجزای فایرفاکس ، افزونه ها ، پلاگین ها ، تم ها و … است که باعث سریع تر شدن فایرفاکس نیز می شود .

4 . خالی کردن حافظه رم هنگامی که فایرفاکس در حالت Minimize قرار دارد نیز می تواند بسیار مفید باشد ،  برای این کار ابتدا در آدرس با عبارت about:config  را تایپ کنید و پس از کلیک بر روی  I’ll be careful, I promise ، در قسمت خالی صفحه راست کلیک کنید و از new گزینه Boolean را انتخاب کنید ، نام مقدار جدید را به config.trim_on_minimize و مقدار آن را به True تغییر دهید . در این حالت با Minimize کردن فایرفاکس از مقدار مصرف رم کاسته شده و به حدود 8 مگابایت می رسد . هربار که مصرف رم بالا رفت می توانید با Minimize کردن فایرفاکس مقدار آن را کاهش دهید .

3 . فایرفاکس معمولا درصدی از رم را مصرف می کند بنابراین هز چه قدر رم سیستم بیشتر باشد فایرفاکس مقدار بیشتری را به خود اختصاص می دهد . برای بر طرف کردن این مشکل باز هم به قسمت about:config  وارد شوید و در قسمت فیلتر عبارت browser.cache.memory.enable  را وارد نمایید سپس مقدار آن را به True تغییر دهید.

حالا به صفحه اصلی ( about:config ) وارد شوید و در فضای خالی کلیک راست نمایید از منوی New  گزینه Integer را انتخاب کنید ، نام مقدار جدید را browser.cache.memory.capacity و مقدار آن را از روی مقدار رم سیستم و الگوی زیر انتخاب کنید .

رم سیتم

مقدار

256 MB

4096

512 MB

8192

1 GB

16384

2 GB

32768

4 GB

6553

2 . نکته آخر استفاده از افزونه RAMBack است ، با استفاده از آن می توانید بر میزان حافظه داخلی که توسط فایرفاکس مصرف می شود نظارت داشته  و حافظه را از برنامه های اضافی پاک کنید | دریافت افزونه .

1 . اگر مشکل کمبود رم بحرانی است از نسخه قابل حمل ( پرتابل ) فایرفاکس استفاده نمایید چون فضای کمتری از رم را نسبت به نسخه قابل نصب اشغال می کند .

دریافت این مطلب با فرمت پی دی اف ( PDF )

دانلود نسخه پرتابل فایرفاکس


نوشته شده توسط : ...:::OHSEN^^:::...