تبلیغات
بدو بدو فییلتر شکن - وب نورد

جستجو

 

وب نورد

پنجشنبه 26 شهریور 1388   01:53 ب.ظ


نوع مطلب : عمومی ،

BBC

لینک های مرتبط اینترنتی


وب نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه "کلیک فارسی" است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می آید.

وب نورد به معرفی سایت های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته اند.

سایت هایی که در هفته اخیر در برنامه "کلیک فارسی" معرفی شده اند به شرح زیر است:

Hunin's Experiment

این سایت به تیم هانکین، نقاش و طراح کاریکاتور تعلق دارد که آثار او بیش از یک دهه قبل در نشریه بریتانیایی آبزرور چاپ می شد. هانکین که پس از آبزور به تلویزیون رفت، در طی سال ها کار، حجم انبوهی اثر از خودش به جا گذاشته که یک مجموعه ای از آن ها در این سایت گردآوری شده است.

همانطور که از ظاهر سایت می توان حدس زد، هیچکدام از این کارهای تجربی به لحاظ تکنولوژی چندان پیچیده نیست.

همه جور اثری را می توان در این سایت پیدا کرد؛ بعضی از آثار موضوعات عجیبی دارند، مثل درست کردن خلال پرتقال یا پرتره هایی از سایه.

شاید این یکی توجه شما رو جلب کنه: مزرعه مورچه ها.

جذابیت این سایت بیش از محتوا، به خاطر نحوه عرضه محتواست. بچه های کوچکِ کنجکاو هم قطعا کار جالبی برای انجام دادن در این سایت پیدا می کنند

در بخش «در باره» می توانید با تیم و آثار او بیشتر آشنا بشوید. تعدادی لینک به سایت های دیگر هم ارائه شده که اگر به کاریکاتور علاقمند باشید ارزش دیدن را دارند.

CraftBits.com

برای کسانی که اهل درست کردن اشیاء مختلف در اوقات فراغتشون هستند، CraftBits.com سایتی مفید خواهد بود. در این سایت پروژه ها و ایده ها و دستورالعمل های بسیار جالب درباره کاردستی را می توان پیدا کرد.

در سمت چپ صفحه انواع مختلف کاردستی به نمایش گذاشته شده و اگر بدانید که دنبال چه چیزی می گردید، امکان جستجو هم وجود دارد.

همه کاردستی های این سایت از چیزهایی ساخته شده که در دسترس عمومقرار دارند و خیلی وقت ها به بازیابی هم کمک می کنند، چون می توانید از چیزهای کهنه و به درد نخور هدیه های خیلی خوب درست کنید.

اگر مایل باشید چندین فایل ویدئویی آموزشی هم در این سایت وجود دارد. در صورتی که در سایت ثبت نام کنید، قادر خواهید بود کارهایی را که مورد توجه شما قرار گرفته را ذخیره کنید یا حتی ایده های خودتان برای کاردستی را برای این سایت ارسال کنید.

ظاهرا این سایت طرفداران پرشماری دارد و هر روز حدود سیزده هزار نفر روی همین صفحات کلیک می کنند.

psd.tutplus.com

اگر خلاقیت شما بیشتر در زمینه تکنولوژی بروز پیدا می کند تا کاردستی، قطعا این سایت برای شما جالب خواهد بود: نرم افزار فوتوشاپ یکی از پراستفاده ترین برنامه های مربوط به حوزه گرافیک محسوب می شود و سایت psd.tutplus.com پر از ویدئوهای آموزشی است برای فوتو شاپ.

در این وبسایت که طراحی آن بیشتر به وبلاگ شباهت دارد، حدودا سیصد برنامه آموزشی وجود دارد که تا کارهای خیلی پیشرفته با فوتوشاپ را هم به شما یاد می دهد.

همه برنامه های آموزشی همراه با تصویر و عکس از مراحل مختلف کار در فضای نرم افزار هستند.

توضیحات هم به زبان بسیار ساده است، حتی اگر تجربه چندانی در زمینه برنامه های گرافیکی نداشته باشید. البته لزوما این سایت برای کسانی که کاملا مبتدی هستند مناسب نیست.

برخی از این فایل های آموزشی واقعا پیچیده هستند، اما اگر حاصل کار را در نظر بگیرید این پیچیدگی چندان عجیب نیست.

تراویان

تراویان یک بازی آنلاین است که نسخه فارسی آن توسط بهادر نجیوند به ما معرفی شده.

شما باید کار خودتان را به عنوان رئیس یک دهکده کوچک شروع کنید. شما با بازی‌کنان دیگر در دنیای گذشتگان و پیشینیان به طور همزمان بازی می‌کنید، دهکده می سازید، جنگ کنید یا با همسایه‌هایتان تجارت کنید.

بازی‌کنان تنها از ایران نیستند و از سراسر دنیا در این بازی عضو شده اند و به بازی مشغولند.

شما برای بازی باید از میان سه نژاد موجود در تراویان، یعنی گول، توتن و رومی یک نژاد را انتخاب کنید. هر کدام نسبت به دیگران مزایا و معایبی دارن و شما باید نسبت به نوع بازی مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که در ابتدای کار باید پایگاه‌های اقتصادی خوبی به دست بیاورید؛ در ابتدا دهکده کوچک شما فقط صاحب یک عمارت است. اما به تدریج یاد می‌گیریند که چگونه دهکده خود را توسعه بدهید و دهکده را به یک شهر قدرتمند تبدیل کنید.

برای این کار باید منابع و معادن را تقویت کنید. در این بازی چهار نوع منابع وجود دارد: هیزم‌شکنی، آجرسازی، معدن آهن و گندم‌زار. در طول بازی هم، ساختمان‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.


نوشته شده توسط : ...:::OHSEN^^:::...