تبلیغات
بدو بدو فییلتر شکن - وب نورد

جستجو

 

وب نورد

پنجشنبه 26 شهریور 1388   01:54 ب.ظ

BBC

لینک های مرتبط اینترنتی


وب نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه "کلیک فارسی" است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می آید.

وب نورد به معرفی سایت های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته اند.

سایت هایی که در هفته اخیر در برنامه "کلیک فارسی" معرفی شده اند به شرح زیر است:

"نقشه جنگ"

جنگ یکی از واقعیت های تلخ زندگی است که گاه می توان آن را و گریزناپذیر دانست. شاید از دید رهبران جهان، چه در گذشته و چه در حال، از آن به عنوان خباثتی گاه لازم یاد بشود.

اما برای تاریخ نویسان جنگ، پدیده ای است که مشتاقانه به ثبت و تحلیل آن می پردازند تا از این راه، به سرچشمه های بحران در تمدن مدرن برسند.

اگر شما هم از موضع تاریخ نویسان طرفداری می کنید، می توانید با مراجعه به سایت "نقشه های جنگ" حوادث جنگ های مختلف را در طی زمان مشاهده کنید.

البته این سایت تنها به نقشه های جنگ محدود نمی شود و از جمله در نقشه دین، می توانید نحوه گسترش ادیان مختلف را در نقاط مختلف جهان و در طی زمان ببینید.

"توهم تصویری"

تصاویر لزوما به درستی اشیاء یا صحنه هایی را که ثبت کرده اند نشان نمی دهند. در بسیاری از موارد چیزی در تصویر دیده می شود که در واقعیت وجود ندارد، یا چیزی که وجود دارد در تصویر دیده نمی شود.

در وبلاگ "مو ایلوژنز دات کام" مجموعه ای از "توهم های تصویری" گرد آوری شده که در برخی موارد شگفت انگیز هستند.

نکته جالب درباره این وبلاگ گستره آثاری است که در آن دیده می شود؛ این آثار تنها به مواردی که هدف آنها سوء استفاده از برداشت نادرست مغز از خطای باصره است محدود نمی شود و عکس، نقاشی، انیمیشن و حتی فایل های صوتی در آن وجود دارد که باعث تعجب مخاطب می شود.

گیم نت (دات کام!)

اینترنت یک ابزار آموزشی بسیار عالی است. در عین حال، یک ابزار مهم در ارتباطات مدرن، و یک منبع کسب اخبار هم محسوب می شود. اما می توان گفت برای بسیاری از کاربران اینترنت یکی از مهمترین جنبه های استفاده از آن، بازی های کامپیوتری هستند.

"جنگ ژله" یکی از جالب ترین این بازی هاست؛ یکی از معتاد کننده ترین بازی ها که به صورت انفرادی یا چند نفره (با دیگر کاربران آن لاین) می توان آن را انجام داد. بازی چیزی شبیه به ترکیب تتریس با جنگ کشتی ها است. شما باید در صفحه حرکت کنید، امتیاز و اسلحه جمع کنید و آن را علیه رقبای خود بکار بگیرید.

www.filext.com

بسیاری از اوقات ما به فایلی برمی‌خوریم که مشخص نیست باید با استفاده از چه نرم افزاری آن را باز کرد. در دنیای گسترده فناوری، هر نرم افزاری استاندارد خود را دارد و بعضی وقت‌ها بعضی از نرم‌افزارها خروجی‌هایی را به صورت فایل با پسوندی ناشناخته تولید می‌کنند.

اینجاست که سایت FILExt به کمک ما می آید. سایت مفیدی که از طرف محمدرضا خلیلی به ما پیشنهاد شده است.

سایت ّFILExt در واقع یک بانک اطلاعاتی برای پسوندهای ناشناخته فایل‌ها محسوب می شود. کافی است پسوند مورد نظرتان را در کادر بالا و در منوی سمت چپ وارد کنید و دستور جستجو را صادر کنید. صفحه ای پدیدار خواهد شد که به طور کامل و مفصل درباره فایل‌های مورد نظر توضیح داده و و مشخصات آنها را درج کرده است.

همچنین این سایت اعلام می کند که با چه نرم‌افزار یا نرم‌افزارهایی می‌توان فایل مورد نظر را اجرا یا به اصطلاح باز کرد.

www.livedic.com

دیکشنری های آنلاین متعددی را می توان در اینترنت پیدا کرد اما "لایو دیک" یک فرهنگ لغت چندزبانه‌ است که سر و شکل مناسب و کاربرپسند را باید به عنوان ویژگی آن محسوب کرد. وقتی با این دیکشنری کار می‌کنید، بجای یک صفحه اینترنتی احساس خواهید کرد که با یک برنامه سر و کار دارید.

نتیجه جست‌وجوی لغات را هم بسیار تمیز و مرتب برای شما نمایش می دهد.

این دیکشنری با بیشتر مرورگرهای اینترنتی به همین شکل کار می‌کند و با اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، اوپرا، سافاری و کروم هیچ مشکلی ندارد.

ده زبان در این دیکشنری وجود دارد و میلیون‌ها لغت.

همچنین با کلیک روی آیکون گوشه سمت چپ می‌توانید دیکشنری را به دلخواه خود تنظیم کنید.

اخیرا و با توجه به انتشار API مترجم گوگل، امکان ترجمه متن هم به این دیکشنری اضافه شده است. علاوه بر این شما می‌توانید تلفظ صحیح لغات را هم با کلیک روی آیکون بلندگو بشنوید.

یادآوری می کنیم که این دیکشنری، بصورت آنلاین عمل می کند بنابراین نباید انتظار داشته باشید وقتی که به اینترنت متصل نیستید، کماکان کار کند.


نوشته شده توسط : ...:::OHSEN^^:::...