تبلیغات
بدو بدو فییلتر شکن - وب نورد

جستجو

 

وب نورد

پنجشنبه 26 شهریور 1388   01:55 ب.ظ


نوع مطلب : عمومی ،

BBC

لینک های مرتبط اینترنتی


وب نورد، یکی از اجزاء اصلی برنامه "کلیک فارسی" است که هر هفته از تلویزیون بخش فارسی سرویس جهانی بی بی سی به نمایش در می آید.

وب نورد به معرفی سایت های اینترنتی جدید، جالب و کارآمد اختصاص دارد که هر کدام به دلیلی مورد توجه سازندگان این برنامه قرار گرفته اند.

سایت هایی که در هفته اخیر در برنامه "کلیک فارسی" معرفی شده اند به شرح زیر است:

جوراک

معمولاً کاربران اینترنت برخی سایت ها را به عنوان سایت های مورد علاقه خود در بخش Bookmarks یا Favorites در مرور گر خود حفظ می کنند تا هر بار که می خواهند به یکی از این سایت ها مراجعه کنند، لزومی به تایپ کردن آدرس کامل سایت نباشد و آنها راه خود را با تنها یک کلیک به سایت مورد علاقه خود پیدا کنند.

البته بسیاری از کاربران به سایت های مشترکی علاقمند هستند و سایت جوراك دات كام که توسط فرشید رجایی به ما معرفی شده، به لطف این علاقه مشترک، بسیاری از این سایت ها را به شکل یک میز كار مرتب كرده و فقط كافی است این سایت را به عنوان صفحه ورودى (Home page) مرورگر انتخاب کنید.

هستند کاربرانی که مایلند به طور مرتب به سایت های معروف سربزنند و مایلند نیستند که هیچکدام از سایت های محبوب آنها از قلم بیفتند. جوراك سایتی مناسب برای آغاز وب گردی محسوب می شود.

در مجموع باید جوراک را از آن دسته سایت هایی دانست که چندان پیچیده نیستند و از ساده‌ترین ایده‌ها تشكیل شده اند

استاد صندلی

اگه اهل سفر کردین هستید قطعا مى‌دانید كه چیزی بدتر از صندلى ناراحت هواپیما، به ویژه در پروازهاى طولانى نیست. سایت سیت-گورو دات كام همه جور اطلاعات دسته اول در مورد اینكه چطور، و كجاى صندلى بشینید را یک جا جمع آوری کرده است.

این سایت در واقع توسط کسانی ساخته شده که سایت Trip Advisor (یا "مشاور سفر") رو به راه انداختند.

پس از ورود به این سایت، همه خطوط هوایى عمده را می توان در سمت چپ صفحه به شکل فهرست شده پیدا کرد. همه اطلاعات شركت های هواپیمایی، از جمله تلفن و آدرس سایت اینترنتی هم در این سایت موجود است. ولى نكته برجسته این سایت اطلاعاتی است كه در مورد مشخصات هواپیما و پرواز در اختیارشما قرار می دهد.

الگوهاى پروازى هر شركت و هواپیما از طریق یک مجموعه نمودار به نمایش گذاشته شده و در مورد اینكه صندلى‌هاى خوب و بد كدام ها هستند اطلاعات زیادی در این سایت وجود دارد.

آژانس های مسافرتی که بلیط هواپیما ها را به فروش می رسانند، قادرند نوع هواپیما را به خریدار بلیط اطلاع دهند و با دانستن نوع هواپیما قادر خواهید بود در این سایت بهترین صندلى ممكن را مشخص كنید؛ حداقل به دیوار ته هواپیما و کنار دستشویی هواپیما نخواهید نشست!

1x.com

بعد از صحبت نشیمنگاه و دستشویى، سایت یك-ایكس دات كام را معرفی می کنیم که گروه های هنری چندین مجموعه عکس های جالب توجه را در آن گردآوری کرده اند.

یك-ایكس دات كام سایتی است برای دیدن و لذت بردن با فراغ بال. همه عكس ها توسط اعضا انتخاب و تایید شده اند. از طیف گسترده‌اى از هنرمندها هم عكس داره. اگه برنامه‌اى مثل پیك-لنز روى كامپیوترتون داشته باشین. این سایت بهترین جاست كه از پیك-لنز استفاده كنین

سایت بیشتر به یک گالری هنری شباهت دارد که حامیان اصلی آن را اعضاء یک مجموعه از افراد علاقمند تشکیل می دهند و برای ارسال عکس جهت بررسی، یا شرکت در فرایند بررسی و انتخاب عکس باید در سایت عضو بشوید.

اعضاء در مورد عكس‌ها نظر مى‌دهند و آنها را نقد مى‌كنند.

اگر حاضر باشید هزینه ای برای ثبت نام پرداخت کنید، از امكانات بیشترى در سایت بهره مند خواهید شد اما عضویت اولیه‌ سایت رایگان است.

دوخت دات کام

سایت های زیادی را در باره درباره مد، خوش‌پوشى، لباس و مسائل مربوط به آن به زبان انگلیسی می توان پیدا کرد اما تعداد سایت‌های فارسی در این عرصه زیاد نیست. دوخت دات كام یكى از معدود سایت‌هاى فعال در این عرصه است.

در این سایت مى‌توان فهمید كه چه لباسى انسان را خوش‌تیپ‌تر و خوش‌هیكل‌تر نشان می دهد؛ اگر فكر مى‌كنید قد شما بیش از حد معمول بلنده، یا كمى چاق هستید مى‌توانید در این سایت مقالاتى را پیدا كنین که شما را راهنمایی می کنند تا این طور به نظر نیایید.

اخبار و تصاویر از تازه‌ترین برنامه های نمایش مد در دنیا را نیز می توان در این سایت پیدا کرد. همچنین انواع اصطلاحات مربوط به خیاطى و لباس، و مثلاً اطلاعاتى از انواع صندل‌هاى مردانه تا گردنبندهاى مناسب با چهره شما، باعث مى‌شود تا تمام وقت آزاد شما در این سایت صرف شود.

بخش "از دست ندهید" از بخش های جالب این سایت است که اخبار حراجى‌ و تخفیف‌در فروشگاه‌های مختلف در آن ارائه می شود.


نوشته شده توسط : ...:::OHSEN^^:::...